معرفی پیونیکا

شرکت پیشگام فرا توسعه پارس کارا با نام تجاری پیونیکا فعالیت تحقیقاتی خود را از سال ۱۳۹۳ شروع کرد و در سال ۱۳۹۵ به عنوان شرکت سهامی خاص به ثبت رسید. این شرکت با تکیه بر دانش و تجربۀ بنیان‌گذاران مجموعه و پیشینۀ تحقیقاتی ۲ سالۀ خود، با ارزیابی واقع‌بینانه از توان علمی و فنی مجموعه، فعالیت عملیاتی خود را در حوزۀ نفت و گاز آغاز کرد.
کیفیت پایین محصولات و خدمات در دسترس در حوزۀ نفت و گاز به عنوان مهم‌ترین و تأثیرگذارترین صنعت فعال کشور، وابستگی به واردات و نیز محدودیت‌هایی که کشور برای تأمین محصولات با آن مواجه است سبب شد تا گروه پیونیکا بخش زیادی از تخصص و توانایی خود را در راستای برآورده کردن نیازهای کشور و بومی‌سازی قطعات و تجهیزات این حوزه صرف کند.
عرضۀ خدمات و محصولات باکیفیت موجب شد این شرکت وارد فهرست پیمانکاران تأیید صلاحیت شده وزارت نفت (AVL) شود و جایگاه خود را بیش از پیش به عنوان تولیدکننده داخلی مورد تأیید، تثبیت کند.
این مجموعه بعد از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با ورود به صنایع راهبردی از جمله پالایشگاه، فولاد، آلومینیوم، معدن و نیروگاه زمینۀ فعالیت خود را گسترش داد. تجربۀ فعالیت در زمینه‌های مختلف و کشف خلأهای موجود منجر شد تا گروه پیونیکا اجرای پروژه‌های دانش‌محور را در دستور کار خود قرار دهد. توان بالای علمی و فنی، انجام پروژه‌های دانش‌محور منطبق با بالاترین استانداردهای ملی و بین‌المللی زمینه را برای قرار گرفتن نام این شرکت در ردیف شرکت‌هایدر کشور فراهم کرد.
گروه پیونیکا با بهره‌گیری از دستاوردهای خود و با کمک همکاران خلاق و تلاشگر، عزم خود را برای پیشرفت پیوسته و ورود به بازارهای بین‌المللی جزم کرده است؛ هدفی که جز با رضایت کارفرمایان امکان‌پذیر نخواهد بود؛ لذا این شرکت تمام توان خود را در جهت حفظ و گسترش کارفرمایان به کار می‌گیرد.